Faaliyetler
Demir - Çelik
Deniz Makina / Ekipman
Demiryolu Makina / Ekipman
Savunma Sanayi
İletişim
Detaylı bilgi istekleriniz için;
 
İletişim Formu
Anasayfa Faaliyetler Kömür / Sanayi Hammadde
Sayfay1 Yazd1r

Kuruluşundan bu yana Türk Sanayi için kaliteli kömür temin eden HATKO A.Ş., kömür sektöründe gerçekleştirdikleri ile ilklere imza atmış, çalışma prensipleri ile iş yaptığı yerli ve yabancı firmalar nezdinde her zaman güvenilir bir firma olmuştur.

Edindiği bilgi birikimi ve deneyimi ile farklı sanayi kollarına çözümler sunan HATKO A.Ş., uzun yıllardır işbirliği yapmakta olduğu yurt dışındaki üretici firmalardan temin ettiği, başta demir-çelik sektörünün ihtiyacı olan koklaşabilir taş kömürü, metalurjik kok, antrasit ve ferro-alyajlar olmak üzere, sanayi için sanayi kömürü ve koku HATKO A.Ş. güvencesi ile Türk sanayinin istifadesine sunmaktadır.

Sanayi amaçlı kömür ve hammaddelerin yanısıra, HATKO A.Ş., Isparta ’da bulunan modern kömür servis sahalarında ısınma amaçlı ithal ettiği kömürlerin depolama, eleme ve paketleme işlemleri ile yurt içi satış ve sevkıyatlarını gerçekleştirmektedir. HATKO A.Ş. tüketiciye ve doğaya verdiği önem ve saygı paralelinde sadece oluşumunu tamamlamış, yüksek kalorili, düşük kül ve kükürtlü, yüksek kalitede kömür ithal etmektedir. İthal ettiğimiz kömürlerin Çevre ve Orman Bakanlığı’nın onayladığı özelliklere uymasına mutlak özen gösterilmektedir.

 


ISPARTA KÖMÜR SAHASI


Yaklaşık 100.000 m²’lik alan üzerinde kurulu olan saha, Gönen Belediyesi sınırları içinde yer almakta; Dinar-Sandıklı karayolu üzerinde Isparta şehir merkezine 25 km. uzaklıktadır. Sahada 160 kwa’lık jeneratör, 70 ton’luk dijital kantar, eleme ve paketleme tesisleri bulunmaktadır.

Eleme Tesisi:

Eleme kapasitesi 300 ton/saat olan tesiste ithal tuanen kömür, piyasada bilinen adlarıyla beş ayrı ebatta elenmektedir:

  • Toz : 0 - 10 mm
  • Fındık : 10 - 18 mm
  • Ceviz : 18 - 50 mm
  • Portakal : 50 - 110 mm
  • Kelle : + 110 mm

Paketleme Tesisi:

25 ton/saat paketleme kapasitesi olan tesiste paketleme standart olarak 25 kg’lık ve 40 kg’lık olarak yapılmaktadır. Müşterilerin talebine uygun olarak istenilen ebatta, istenilen ağırlıkta paketleme gerçekleştirilebilmektedir.

Tesislerimizde paketlenen tüm kömürler HATKO A.Ş. güvencesi altında olup, kömürün cinsine ve özelliklerine ait tüm bilgiler torbaların üzerinde belirtilmektedir.

Sahanın coğrafi avantajları, tüm illerdeki müşterilerimize, demiryolu ve karayolu ile hızlı ve güvenilir sevkiyatı mümkün kılmaktadır.

HATKO A.Ş. tüm faaliyetlerinde olduğu gibi çevrenin korunması yönünde yürürlükteki tüm yasal tedbirleri hassasiyetle uygulamaktadır.

2005 © HATKO Teknik Donanımlar Mümessillik ve Ticaret A.Ş.
Acısu sok. Taşlık apt. No: 15 34357 Maçka / Beşiktaş; İSTANBUL
Tel: (+90 212) 258 99 83 - Faks: (+90 212 ) 258 79 94
hatko@hatko.com.tr
Bilgi Hizmetler Topluluğu