Faaliyetler
Demir - Çelik
Kömür / Sanayi Hammadde
Deniz Makina / Ekipman
Demiryolu Makina / Ekipman
İletişim
Detaylı bilgi istekleriniz için;
 
İletişim Formu
Anasayfa Faaliyetler Savunma Sanayi
Sayfay1 Yazd1r

HATKO A.Ş., savunma sanayi ve gemi inşaatı alanlarında Avrupa’nın önde gelen firmalarına Türkiye’deki faaliyetleri için temsilcilik ve danışmanlık hizmeti vermektedir:

Blohm + Voss GmbH Tersanesi /Hamburg - Almanya

( ThyssenKrupp Marine Systems Grubuna dahildir.)

Blohm+Voss tersanesi 125 yıl önce kurulmuş olup gemi inşa ve makine mühendisliği konusunda kaliteyi simgelemektedir. Blohm+Voss günümüzde dünya pazarı için sofistike ürünlerin üretildiği uzmanlaşmış bir sanayi kuruluşudur.

Blohm + Voss GmbH firmasının faaliyetleri aşağıdaki üç ana başlık altında toplanabilir:

  • Askeri Gemiler
  • Hızlı yolcu gemileri, feribotlar ve yük gemileri
  • Mega Yatlar

Blohm+Voss yenilikçi teknolojiler ile dünya pazarlarındaki mevcut konumunu kanıtlamaktadır.

Blohm+Voss 70’li yıllarda MEKO® dizayn konseptinin geliştirilmesi ile askeri gemilerin inşasında devrim başlatmış ve yüksek teknolojili denizcilik için geleneksel tersane kavramına son vermiş ve sistemler şirketi kavramını getirmiştir. Dizayn ve donanımları nedeniyle dünyanın tüm limanlarında odak noktası olan mega yatlar 80’li yılların ortalarından beri inşa edilmektedir. Blohm+Voss “hızlı tek tekneli konsept”in geliştirilmesi ile yeni milenyumun başlangıcında hızlı ve ekonomik yolcu gemilerinin inşasında yeni standartlar oluşturmuştur.

Teknik bilgi, olağanüstü mühendislik performansları, modern üretim teknikleri ve 125 yıllık gemi inşa deneyimi Almanya’da üslenmiş olan Blohm+Voss tersanesinin uluslararası rekabette kendisini kabul ettirmesini ve ekonomik bir başarı ile çalışabilmesini sağlamaktadır.

Blohm+Voss tersanesi Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile müştereken 80’li yıllardan başlayarak 4 adet Yavuz Sınıfı ve 4 adet Barbaros Sınıfı Fırkateyn olmak üzere toplam 8 adet MEKO dizaynı fırkateyn inşa etmiştir. Bu gemilerin 4 adedi Blohm+Voss tersanesinde ve diğer 4 adedi ise Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı olan Gölcük Tersanesi Komutanlığında inşa edilmiştir. Gölcük Tersanesi Komutanlığında inşa edilen gemiler ile tersaneye fırkateyn inşa etme kabiliyeti kazandırılmıştır.


Oto Melara S.p.A./ La Spezia - Italya
(eski adıyla Alenia Difesa Otobreda Division)

Oto Melara S.p.A., orta kalibreli deniz topları üretimi sahasında dünyanın iki büyük lideri olan ve kara silah sistemlerinin üretiminde ülke lideri konumunda olan Oto Melara ve Breda Meccanica Bresciana şirketlerinin birleşmesiyle kurulmuştur. 1905 yılından bu yana deniz topları silah sistemleri ve zırhlı araçlar üretmektedir.

Otomelara ürünleri halihazırda 53 ülkede kullanılmaktadır ve bunların arasında bu sahada çok gelişmiş olan ABD, Japonya, Avustralya ve bir çok Avrupa ülkesi de bulunmaktadır. Türk Deniz Kuvvetlerinin bir çok gemisinde de Otomelara sistemleri kullanılmaktadır.

Şirket faaliyetlerinin çok önemli bir kısmını Lojistik Departman oluşturmaktadır. Bu departman yedek parça satışı, test ekipmanlarının sağlanması, eğitimler verilmesi ve sistem elkitaplarının hazırlanması gibi faaliyetleri yürütmekte olup aynı zamanda hizmette olan sistemlerin modernizasyonu ve upgrade edilmesi ile ilgili olarak da hizmet vermektedir.

Firma tarafından 25 mm’den 127/54mm’ye kadar geniş bir yelpazede üretilen toplar her tip bahriye gemisine monte edilebilmektedir. Toplara ilave olarak, firma güdümlü mermi ve roket lançerleri üretmekte ve 76/62 mm top performansını arttırmak için aynı zamanda uçaklara, güdümlü mermilere ve suüstü araçlarına karşı çeşitli tiplerde mühimmat üretimi yapmaktadır.

Firmamızın temsilciliğinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığına satış sonrası hizmetler ve yedek parça tedariki hizmetleri verilmektedir.

Noske-Kaeser GmbH /Hamburg - Almanya

Şirket 120 yılı aşkın bir süredir hizmet vermektedir. Şirket bu uzun süreli hizmetin bir sonucu olarak deneyim, güvenilirlik ve kaliteyi simgelemektedir. Teknolojik gelişmeler ve bunların uzun yıllar boyunca başarı ile uygulanması günümüzdeki üretim programı için mükemmel bir zemin oluşturmuştur.

Şirket gemi inşası ve açık deniz uygulamalarında ve sanayi tesislerinde tüm projeleri anahtar teslim olarak vermekte, tüm ticari ve bahriye gemilerinin sistemler, ekipmanlar ve cihazlar ile donatımını yapmaktadır.

Firma 1880’li yıllarda sadece merkezi ısıtma ve havalandırma sistemlerinde öncülük yapmaktaydı. Bu uzun geçmiş sayısız patent ve devlet siparişlerinin alınmasını sağlamıştır. Günümüzde, bu gelenek sürekli olarak performans spektrumunu genişleterek ve tüm ürün yelpazesinde yeni teknolojiler geliştirerek sürdürülmektedir.

Noske-Kaeser deniz ekipmanlarının en başarılı imalatçılarından biridir. Gemi inşa sanayinin güvenilir bir ortağı olarak, iklimlendirme, havalandırma, soğutma, boru sistemleri, yangınla mücadele ve NBC koruma sistemlerinde ısmarlama, yenilikçi ve ekonomik çözümler sağlamaktadır.

Halihazırda Türk Deniz Kuvvetlerinin fırkateyn, hücumbot, denizaltı, mayın avlama gemileri ve sahil güvenlik gemilerinde Noske-Kaeser firmasının sistemleri sorunsuz olarak kullanılmaktadır.

Noske-Kaeser firmasının Deniz Kuvvetleri Komutanlığında mevcut sistemleri ile ilgili satış sonrası hizmetleri ve bahse konu sistemlere ait yedek parça satış işlemleri ile yeni sistemlerin anahtar teslim olarak satışı firmamız tarafından yürütülmektedir.

Daha detaylı bilgi için;

İletişim formumuz aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

2005 © HATKO Teknik Donanımlar Mümessillik ve Ticaret A.Ş.
Acısu sok. Taşlık apt. No: 15 34357 Maçka / Beşiktaş; İSTANBUL
Tel: (+90 212) 258 99 83 - Faks: (+90 212 ) 258 79 94
hatko@hatko.com.tr
Bilgi Hizmetler Topluluğu