M. Ertuğrul Hataylı

Kurucumuzun Mesajı

“Ocak 1973 yılında hayata geçirmiş olduğumuz HATKO AŞ’de, kuruluşumuzdan bu yana öncelikli hedefimiz Türk ekonomisinin itici gücü olan sektörlerde yer almak ve öncü girişimlerde bulunarak hem ilgili sektöre hem de Türk ekonomisine ve Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan istihdama katma değer sağlamak olmuştur.

Yola çıktığımız;
“KENDİMİZDEN ÖNCE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ SAĞLAMAK”

sloganımıza sadık kalarak; öncelikle şirketin ilk kurulduğu senelerde sanayinin ilk girdisi olan Demir Çelik sektörüne mühendislik, müşavirlik ve hammadde temin eden şirketimiz, o günden bugüne sektöre en iyi şekilde hizmet vererek piyasadaki haklı yerini korumuş; bilahare Gemi İnşaat Sanayi ve özellikle Türk Deniz Kuvvetlerinin en büyük projesi olan “Yavuz” sınıfı firkateyn projelerine önderlik etmiştir. Avustralya ve Ukrayna’dan ilk metalürjik kömür ithalatını Demir Çelik sanayi için gerçekleştiren şirketimiz bunun dışında daha birçok ilklere de imza atmıştır: 

HATKO Şirketler Grubu olarak, beyaz eşya ve otomotiv sanayinin yan sanayi için kablo ucu üretimi, Thyssen Almanya grubu ile PVC pencere üretimi, Türkiye’de Noske Kaeser Almanya ile denizaltı klima sistemleri üretimi, turizm sahasında yat sanayi, gıda sahasında ise balık çiftliği gibi konulardaki aktivitelerimizi zamanla geliştirdik. 

Bu faaliyetlerimizin yanı sıra, HATKO A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak 1996 senesinde, Almanya’nın ThyssenKrupp grubuna ait Blohm + Voss Hamburg tersanesinin ilk Türk ve yabancı olarak Denetleme Kurulu üyeliğine, 2001 yılından itibaren de Alman Bankası Deutsche Bank Nord’un Danışma Kurulu’na seçilmiş bulunmaktayım. Ayrıca HATKO A.Ş. olarak da birçok ticari ve sosyal dernek üyeliklerimiz de mevcuttur. 

Yukarıda da belirttiğim gibi hedefimiz öncelikli olarak müşteri memnuniyetini daima ön planda tutarak Türk Sanayi ve Ticaretine en verimli şekilde katma değerde bulunmaktır. Bu noktada, çalışanlarımız ile beraber yapmış olduğumuz projelerle bu mutluluğa erişebilmiş bir grubuz. Bizim bu günlere gelmemize vesile olan bütün müşteri ve bizi destekleyen yerli ve yabancı şirketlere şükranlarımı sunar iş ilişkilerimizin devamını dilerim. 

Gelin sizlerle de tanışalım, dost olalım, iş yapalım ve beraber dünya ekonomisine katkıda bulunalım.

 

Saygılarımla

Ertuğrul HATAYLI 

“HATKO Şirketler Grubu Başkanı”

“Gelin sizlerle de tanışalım, dost olalım, iş yapalım ve beraber dünya ekonomisine katkıda bulunalım.”